tel. (8~389) 52577
direktore@zelmenelis.utena.lm.lt

Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukai buvo sukurti kaip patikimas būdas svetainėms įsiminti jūsų informaciją: sekti naudotojo naršymo veiklą įskaitant mygtukų paspaudimus, prisijungimą prie svetainės arba sužinoti, kurie puslapiai buvo aplankyti vėliausiai. Jie taip pat gali būti naudojami prisiminti anksčiau užpildytos formos laukus: vardas, pavardė, adresas, slaptažodis ir pan.

Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių.

Slapukai naudojami:

  • Jūsų nustatymams išsaugoti. Slapukai Jūsų kompiuteryje išsaugo tam tikrus nustatymus, todėl svetainė gali veikti sparčiau.
  • Apsilankymų skaičiui fiksuoti. Duomenys yra renkami dėl statistikos.

Slapukų pašalinimas

Standartiniai naršyklių nustatymai leidžia priimti slapukus, tačiau naudotojas gali nustatyti savo naršyklę taip, kad slapukai nebūtų priimami, arba keisdamas interneto naršyklės nustatymus gali atšaukti sutikimą ir ištrinti įrašytus slapukus. Tokiu atveju naudotojas gali nepasiekti įprastų paslaugų, o interneto naršyklė gali veikti netiksliai.

Mobiliųjų įrenginių naudotojai, norėdami išjungti slapukų rinkimą, turėtų vadovautis įrenginio nustatymais.

Utena nursery-kindergarten “Zelmenelis“

Rekomenduojamos šios priemonės, mažinančios riziką užsikrėsti:

  • dažnai plauti rankas, ypatingai pasinaudojus tualetu ir po sąlyčio su viduriuojančio žmogaus išmatomis, taip pat prieš valgį ir maisto gaminimą;
  • prieš vartojimą kruopščiai plauti vaisius, daržoves;
  • kruopščiai valyti ir dezinfekuoti chloro turinčiais tirpalais aplinkos daiktus, paviršius, užterštus ligonio išmatomis, vėmimo masėmis;
  • suterštą patalynę, apatinius rūbus skalbti karštame vandenyje su skalbimo milteliais. Jei įmanoma, geriausia prieš tai juos pamirkyti buityje naudojamuose balikliuose su chloru;
  • patikimai valyti ir dezinfekuoti tualetą.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM, vykdydama Šešėlinės ekonomikos mažinimo politiką, atliko korepetitorių veikla užsiimančių asmenų, kurie savo paslaugas reklamuoja per internetines platformas, analizę ir nustatė, kad didelė dalis pedagogų užsiima neregistruota korepetitorių veikla, nedeklaruoja gautų pajamų, nemoka mokesčių.

Ugdant mokesčių mokėtojų sąmoningumą ir skleidžiant aktualią informaciją vykdantiems ar ketinantiems vykdyti šią veiklą, VMI prie FM parengė informacinį „Dėl individualios švietimo veiklos“ pranešimą.

Informacijos sklaida apie korepetitorių veiklą >>>

----------------------------

Korupcijos prevencijos programa 2019-2021 m. >>>

Korupcijos prevencijos programos 2019-2021 m. įgyvendinimo priemonių planas >>>

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

LINKS

vsb

sveikatiada 

usc

 

ikimokyklinis

 

uvb

 

tapk

 

smm

 

 vgc

 

 urs

 

ssjrs

 

ppt

 

litnet

 

kn

 

0 ES

Pasakų ir dainų skrynelė

skrynia

Pažink pasaulį (užduotėlės)

gamta

Nuotraukos pagal grupes

ankstyvI jaun AI jaun BI jaun CII jaun AII jaun Bvid Avid Bvyr Avyr BPriesm APriesm B

Projektas "VIRTUALUS VORATINKLIS"

Erasmus+ LELETO leidinys

lt leleto  en leleto