tel. (8~389) 52577
direktore@zelmenelis.utena.lm.lt

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Audronė Jurgelevičienė dirba antradieniais:

08:00 - 12:00
12:00 - 12:30 Pietūs
12:30 - 16:30

 

Pedikuliozė (užsikrėtimas utėlėmis) – tai ne gėda, o liga!

Užsikrėsti gali bet kuris vaikas ir suaugusysis nepriklausomai nuo socialinės padėties. Dažniausiai šiais parazitais užsikrečiama vaikų kolektyvuose, šeimose, perpildytame transporte, kur kontaktas yra itin glaudus.

Užsikrėtimas nustatomas, kai plaukuose randamos gyvos, judančios utėlės, gyvos glindos, esančios 0,5-2 cm atstumu nuo plaukų šaknų.
pdf icon Plačiau apie pedikuliozę >>>

 

TUBERKULIOZĖ

Kas yra tuberkuliozė?

Kvėpavimo organų tuberkuliozė tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija (Mycobacterium tuberculosis ), plintanti per orą su dalelėmis. Pagrindinis užkrato šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių tuberkuliozės forma. Negydomas tuberkulioze sergantis žmogus gali mirti.

Kokie yra tuberkuliozės požymiai?

Tuberkuliozės požymiai priklauso nuo to, kurioje kūno vietoje dauginasi ligos sukėlėjas. Tuberkuliozės mikobakterijos dažniausiai pažeidžia plaučius (plaučių tuberkuliozė). Plaučių tuberkuliozė pasireiškia šiais požymiais...
pdf iconPlačiau apie tuberkuliozę >>>

 

Informacija tėveliams (globėjams) dėl užkrečiamų ligų ir prevencinių veiksmų

     Šiuo informacinio pobūdžio pranešimu norime Jums priminti / informuoti apie svarbius užkrečiamųjų ligų požymius, būdingus laikmečiui bei ligų prevenciją. Nors sergamumas gripu ir kitomis užkrečiamomis ligomis šiuo metu nėra didelis, labai prašome tėvelius atkreipti dėmesį į vaikų sveikatos būklę ir neleisti į darželį, jei vaikas namuose skundžiasi pilvo skausmais, viduriavimu, pykinimu, galvos skausmu ar silpnumu. Taip pat vertėtų likti namuose ir / arba kreiptis į šeimos gydytoją, jei pasireiškia peršalimo ligų simptomai (gerklės skausmas, kosulys, sloga, temperatūra, bėrimai ant kūno). Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl dažniau serga vaikai yra ta, kad jie neplauna arba ne visada teisingai plauna rankas, o tai ypatingai svarbu užkrečiamųjų ligų profilaktikai.

     Nereikėtų pamiršti ir tokios užkrečiamos ligos kaip pedikuliozė (utėlėtumas). Nors sergančių šia liga stebimi pavieniai atvejai, prašome tėvelių neprarasti budrumo ir retkarčiais patikrinti vaikų galveles, priminti jiems, kad neskolintų draugams savo plaukų priežiūros priemonių, šukų, šepečių, nesikeistų galvos apdangalais, drabužiais, neskolintų rankšluosčių ir pan. Informacija, užfiksavus šios ligos atvejį, yra konfidenciali, siekiant apsaugoti vaiką nuo pažeminimo, patyčių ir kitų neigiamų pasekmių, todėl apie ją informuojama tik vaiko šeima. Darželis (visuomenės sveikatos priežiūros specialistas) imasi visų galimų prevencijos priemonių, kad ši liga neplistų.

     Daugiau informacijos apie užkrečiamas ligas, skiepus, bendrus sveikatos klausimus galite rasti internetiniame puslapyje www.ulac.lt (užkrečiamų ligų ir AIDS centras).

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

---------------------------------------

Biudžetinė įstaiga,
kodas 191867051
Sėlių g. 22, 28202 Utena,
tel. (8~389) 52577,
mob. +370 614 85544
el. paštas: direktore@zelmenelis.utena.lm.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

---------------------------------------

0 ES

Pasakų ir dainų skrynelė

skrynia

Pažink pasaulį (užduotėlės)

gamta

Nuotraukos pagal grupes

ankstyvI jaun AI jaun BI jaun CII jaun AII jaun Bvid Avid Bvyr Avyr BPriesm APriesm B

Projektas "VIRTUALUS VORATINKLIS"

NUORODOS

vsb

sveikatiada 

usc

 

ikimokyklinis

 

uvb

 

tapk

 

smm

 

 vgc

 

 urs

 

ssjrs

 

ppt

 

litnet

 

kn

Erasmus+ LELETO leidinys

lt leleto  en leleto